Calendario para UEFA

First Qualifying Rd

Martes 1 JulioFirst Qualifying Rd /Week 1
11:45 ETJeunesse EschvsDundalk
11:45 ETSliema WanderersvsFerencvaros
12:00 ETFK ShkendijavsZimbru Chisinau
 
Jueves 3 JulioFirst Qualifying Rd /Week 1
10:00 ETPyunikvsAstana
10:00 ETShirak FCvsShakhter Karagandy
10:00 ETKairatvsKukesi
10:30 ETVeris ChisinauvsLitex Lovech
11:00 ETFK BangavsSligo Rovers
11:00 ETGabalavsNK Siroki Brijeg
11:00 ETSantos TartuvsTromso
11:30 ETMyPa-47vsIF Fuglafjorour
11:30 ETJK Sillamae KalevvsFC Honka
11:30 ETCelik NiksicvsKoper
12:00 ETVaasavsIF Brommapojkarna
12:00 ETTurnovovsChikhura Sachkhere
12:00 ETUE Santa ColomavsMetalurg Skopje
12:45 ETBotev PlovdivvsLibertas
13:00 ETIFK GoteborgvsFola Esch
13:00 ETRosenborgvsFK Jelgava
13:00 ETFC VaduzvsCollege Europa
13:00 ETFC TiraspolvsFC Inter Baku
13:00 ETSioni BolnisivsFlamurtari Vlore
13:30 ETFC Differdange 03vsAtlantas
13:45 ETAirbus UK BroughtonvsHaugesund
14:00 ETVikingurvsFK Daugava Daugavpils
14:00 ETRNK SplitvsMika FC
14:00 ETHibernians FCvsSpartak Trnava
14:00 ETB36 TorshavnvsLinfield FC
14:00 ETRudar VelenjevsKF Laci
14:00 ETCukarickivsUE Sant Julia
14:30 ETDiosgyorvsBirkirkara FC
14:30 ETFolgorevsFK Buducnost Podgorica
14:45 ETAberdeenvsFK Daugava Riga
14:45 ETDerry City FCvsAberystwyth Town
14:45 ETCrusaders F.C.vsFK Ekranas
15:15 ETFimleikafelag HafnarfjaroarvsGlenavon
15:15 ETFK ZeljeznicarvsLovcen Cetinje
15:15 ETFramvsNomme Kalju
15:15 ETStjarnanvsBangor City FC
 
Martes 8 JulioFirst Qualifying Rd /Week 2
14:45 ETLinfield FCvsB36 Torshavn
 
Jueves 10 JulioFirst Qualifying Rd /Week 2
8:30 ETShakhter KaragandyvsShirak FC
9:00 ETAstanavsPyunik
10:00 ETMika FCvsRNK Split
11:00 ETFK Daugava DaugavpilsvsVikingur
11:00 ETKF LacivsRudar Velenje
11:30 ETFC HonkavsJK Sillamae Kalev
11:30 ETFK EkranasvsCrusaders F.C.
11:30 ETFK Buducnost PodgoricavsFolgore
11:30 ETLovcen CetinjevsFK Zeljeznicar
12:00 ETFK JelgavavsRosenborg
12:00 ETHaugesundvsAirbus UK Broughton
12:00 ETFC Inter BakuvsFC Tiraspol
12:00 ETUE Sant JuliavsCukaricki
12:00 ETNomme KaljuvsFram
12:00 ETChikhura SachkherevsTurnovo
12:00 ETAtlantasvsFC Differdange 03
12:30 ETFK Daugava RigavsAberdeen
13:00 ETTromsovsSantos Tartu
13:00 ETIF BrommapojkarnavsVaasa
13:00 ETFlamurtari VlorevsSioni Bolnisi
13:00 ETFola EschvsIFK Goteborg
13:00 ETZimbru ChisinauvsFK Shkendija
13:30 ETBirkirkara FCvsDiosgyor
13:30 ETSpartak TrnavavsHibernians FC
13:30 ETKukesivsKairat
13:45 ETLitex LovechvsVeris Chisinau
13:45 ETBangor City FCvsStjarnan
13:45 ETAberystwyth TownvsDerry City FC
14:00 ETSligo RoversvsFK Banga
14:00 ETIF FuglafjorourvsMyPa-47
14:00 ETCollege EuropavsFC Vaduz
14:30 ETKopervsCelik Niksic
14:30 ETNK Siroki BrijegvsGabala
14:30 ETFerencvarosvsSliema Wanderers
14:30 ETLibertasvsBotev Plovdiv
14:45 ETMetalurg SkopjevsUE Santa Coloma
14:45 ETDundalkvsJeunesse Esch
14:45 ETGlenavonvsFimleikafelag Hafnarfjaroar
 
Viernes 11 JulioFirst Qualifying Rd /Week 2
13:45 ETLitex LovechvsVeris Chisinau
 

Second Qualifying Rd

Jueves 17 JulioSecond Qualifying Rd /Week 3
9:00 ETAstanavsHapoel Tel Aviv
10:00 ETKairatvsEsbjerg
11:00 ETMFK KosicevsLiberec
11:00 ETKF LacivsZorya Luhansk
11:00 ETNeftchi BakuvsKoper
11:30 ETFK Buducnost PodgoricavsAC Omonoia
11:30 ETDinamo MinskvsMyPa-47
11:30 ETTrencinvsFK Vojvodina
12:00 ETIF ElfsborgvsFC Inter Baku
12:00 ETRuch ChorzowvsFC Vaduz
12:00 ETRoPS RovaniemivsAsteras Tripolis
12:00 ETFC ZestafonivsSpartak Trnava
12:00 ETNomme KaljuvsLech Poznan
12:00 ETAtlantasvsShakhter Karagandy
12:30 ETPetrolul PloiestivsFlamurtari Vlore
12:45 ETBotev PlovdivvsSKN Sankt Polten
13:00 ETRosenborgvsSligo Rovers
13:00 ETMlada BoleslavvsNK Siroki Brijeg
13:00 ETIF BrommapojkarnavsCrusaders F.C.
13:00 ETNeman GrodnovsFimleikafelag Hafnarfjaroar
13:30 ETCSKA SofiavsZimbru Chisinau
13:30 ETFC LuzernvsSt. Johnstone
13:30 ETCFR ClujvsJagodina
13:45 ETLitex LovechvsDiosgyor
14:00 ETZulte WaregemvsZawisza
14:00 ETGyorvsIFK Goteborg
14:00 ETVikingurvsTromso
14:30 ETBursasporvsChikhura Sachkhere
14:30 ETMetalurg SkopjevsFK Zeljeznicar
14:30 ETMolde FKvsND Gorica
14:30 ETRijekavsFerencvaros
14:30 ETJK Sillamae KalevvsFC Krasnodar
14:30 ETRNK SplitvsHapoel Be'er Sheva
14:45 ETAberdeenvsFC Groningen
14:45 ETMotherwellvsStjarnan
14:45 ETDerry City FCvsShakhtyor Salihorsk
14:45 ETDundalkvsHajduk Split
14:45 ETLinfield FCvsAIK
15:00 ETFK SarajevovsHaugesund
15:05 ETCukarickivsSV Grodig
 
Martes 22 JulioSecond Qualifying Rd /Week 4
15:00 ETFK ZeljeznicarvsMetalurg Skopje
 
Jueves 24 JulioSecond Qualifying Rd /Week 4
8:30 ETShakhter KaragandyvsAtlantas
9:30 ETHapoel Be'er ShevavsRNK Split
11:30 ETMyPa-47vsDinamo Minsk
12:00 ETHaugesundvsFK Sarajevo
12:00 ETFC Inter BakuvsIF Elfsborg
12:00 ETAC OmonoiavsFK Buducnost Podgorica
12:00 ETFC KrasnodarvsJK Sillamae Kalev
13:00 ETAIKvsLinfield FC
13:00 ETIFK GoteborgvsGyor
13:00 ETLiberecvsMFK Kosice
13:00 ETFC VaduzvsRuch Chorzow
13:00 ETLech PoznanvsNomme Kalju
13:00 ETSV GrodigvsCukaricki
13:00 ETEsbjergvsKairat
13:00 ETTromsovsVikingur
13:00 ETFlamurtari VlorevsPetrolul Ploiesti
13:00 ETZimbru ChisinauvsCSKA Sofia
13:00 ETChikhura SachkherevsBursaspor
13:00 ETShakhtyor SalihorskvsDerry City FC
13:30 ETFC GroningenvsAberdeen
13:30 ETHapoel Tel AvivvsAstana
13:30 ETSpartak TrnavavsFC Zestafoni
13:30 ETZorya LuhanskvsKF Laci
14:00 ETAsteras TripolisvsRoPS Rovaniemi
14:00 ETSligo RoversvsRosenborg
14:00 ETFK VojvodinavsTrencin
14:00 ETZawiszavsZulte Waregem
14:15 ETHajduk SplitvsDundalk
14:30 ETKopervsNeftchi Baku
14:30 ETND GoricavsMolde FK
14:30 ETNK Siroki BrijegvsMlada Boleslav
14:30 ETFerencvarosvsRijeka
14:30 ETDiosgyorvsLitex Lovech
14:30 ETJagodinavsCFR Cluj
14:45 ETSt. JohnstonevsFC Luzern
14:45 ETCrusaders F.C.vsIF Brommapojkarna
15:05 ETSKN Sankt PoltenvsBotev Plovdiv
15:15 ETFimleikafelag HafnarfjaroarvsNeman Grodno
15:15 ETStjarnanvsMotherwell
 

Third Qualifying Rd

Jueves 31 JulioThird Qualifying Rd /Week 5
8:30 ETShakhter KaragandyvsHajduk Split
10:00 ETAstanavsAIK
11:00 ETNeftchi BakuvsChikhura Sachkhere
12:00 ETIF ElfsborgvsFimleikafelag Hafnarfjaroar
12:00 ETDynamo MoscowvsIroni Kiryat Shmona
12:00 ETRuch ChorzowvsEsbjerg
12:00 ETAC OmonoiavsMetalurg Skopje
12:00 ETAstra GiurgiuvsLiberec
13:00 ETIFK GoteborgvsRio Ave
13:00 ETPSV EindhovenvsSKN Sankt Polten
13:00 ETMlada BoleslavvsLyon
13:00 ETIF BrommapojkarnavsTorino
13:00 ETK. KarabuksporvsRosenborg
13:00 ETDinamo MinskvsCFR Cluj
13:00 ETTrencinvsHull City
13:30 ETYoung BoysvsErmis Aradippou
13:30 ETZorya LuhanskvsMolde FK
14:00 ETZulte WaregemvsShakhtyor Salihorsk
14:00 ETVikingurvsRijeka
14:00 ETRNK SplitvsChornomorets Odesa
14:00 ETPetrolul PloiestivsViktoria Plzen
14:30 ETFSV Mainz 05vsAsteras Tripolis
14:30 ETReal SociedadvsAberdeen
14:30 ETClub BruggevsBrondby
14:30 ETFK SarajevovsAtromitos
14:30 ETDiosgyorvsFC Krasnodar
14:30 ETStjarnanvsLech Poznan
14:45 ETSt. JohnstonevsSpartak Trnava
15:05 ETSV GrodigvsZimbru Chisinau
 
Jueves 7 AgostoThird Qualifying Rd /Week 6
10:00 ETErmis AradippouvsYoung Boys
12:00 ETLiberecvsAstra Giurgiu
12:00 ETEsbjergvsRuch Chorzow
12:00 ETMolde FKvsZorya Luhansk
12:00 ETFC KrasnodarvsDiosgyor
12:00 ETChornomorets OdesavsRNK Split
13:00 ETAIKvsAstana
13:00 ETRosenborgvsK. Karabukspor
13:00 ETLech PoznanvsStjarnan
13:00 ETSKN Sankt PoltenvsPSV Eindhoven
13:00 ETIroni Kiryat ShmonavsDynamo Moscow
13:00 ETChikhura SachkherevsNeftchi Baku
13:00 ETShakhtyor SalihorskvsZulte Waregem
13:30 ETHajduk SplitvsShakhter Karagandy
13:30 ETCFR ClujvsDinamo Minsk
13:30 ETSpartak TrnavavsSt. Johnstone
14:00 ETBrondbyvsClub Brugge
14:00 ETAtromitosvsFK Sarajevo
14:00 ETViktoria PlzenvsPetrolul Ploiesti
14:15 ETAsteras TripolisvsFSV Mainz 05
14:30 ETTorinovsIF Brommapojkarna
14:30 ETLyonvsMlada Boleslav
14:30 ETHull CityvsTrencin
14:30 ETFimleikafelag HafnarfjaroarvsIF Elfsborg
14:45 ETAberdeenvsReal Sociedad
14:45 ETMetalurg SkopjevsAC Omonoia
15:00 ETRio AvevsIFK Goteborg
15:05 ETZimbru ChisinauvsSV Grodig
15:15 ETRijekavsVikingur
 

Playoff Round 1

Miércoles 20 AgostoPlayoff Round 1 /Week 7
12:00 ETFK DniprovsHajduk Split
17:00 ETStjarnanvsInter Milan
 
Jueves 21 AgostoPlayoff Round 1 /Week 7
11:00 ETFK AktobevsLegia Warsaw
11:00 ETAstanavsVillarreal
11:30 ETDynamo MoscowvsAC Omonoia
12:00 ETRuch ChorzowvsMetalist Kharkiv
12:00 ETHJK HelsinkivsRapid Wien
12:00 ETFK QarabagvsFC Twente
12:00 ETAEL LimassolvsTottenham Hotspur
12:45 ETPSV EindhovenvsShakhtyor Salihorsk
13:00 ETIF ElfsborgvsRio Ave
13:00 ETK. KarabuksporvsSt. Etienne
13:00 ETDinamo MinskvsNacional
13:15 ETPetrolul PloiestivsDinamo Zagreb
13:30 ETYoung BoysvsDebrecen
13:30 ETApollon LimassolvsLokomotiv Moscow
13:45 ETZorya LuhanskvsFeyenoord
14:00 ETTrabzonsporvsFC Rostov
14:00 ETPEC ZwollevsSparta Prague
14:00 ETPanathinaikosvsMidtjylland
14:05 ETZimbru ChisinauvsPAOK
14:15 ETGrasshoppersvsClub Brugge
14:15 ETPartizanvsNeftchi Baku
14:15 ETAsteras TripolisvsMaccabi Tel-Aviv
14:15 ETSpartak TrnavavsFC Zurich
14:30 ETReal SociedadvsFC Krasnodar
14:30 ETLyonvsAstra Giurgiu
14:30 ETLokerenvsHull City
14:30 ETRNK SplitvsTorino
14:45 ETFK SarajevovsMönchengladbach
15:15 ETRijekavsSheriff Tiraspol
 
Jueves 28 AgostoPlayoff Round 1 /Week 8
11:00 ETLokomotiv MoscowvsApollon Limassol
12:00 ETMetalist KharkivvsRuch Chorzow
12:00 ETAC OmonoiavsDynamo Moscow
12:00 ETFC KrasnodarvsReal Sociedad
12:00 ETNeftchi BakuvsPartizan
12:15 ETPAOKvsZimbru Chisinau
12:45 ETAstra GiurgiuvsLyon
13:00 ETHajduk SplitvsFK Dnipro
13:00 ETFC RostovvsTrabzonspor
13:00 ETSheriff TiraspolvsRijeka
13:00 ETShakhtyor SalihorskvsPSV Eindhoven
13:30 ETFC TwentevsFK Qarabag
13:30 ETMaccabi Tel-AvivvsAsteras Tripolis
14:00 ETFeyenoordvsZorya Luhansk
14:00 ETMidtjyllandvsPanathinaikos
14:30 ETTorinovsRNK Split
14:30 ETSt. EtiennevsK. Karabukspor
14:30 ETSparta PraguevsPEC Zwolle
14:30 ETFC ZurichvsSpartak Trnava
14:30 ETRapid WienvsHJK Helsinki
14:30 ETDebrecenvsYoung Boys
14:45 ETMönchengladbachvsFK Sarajevo
14:45 ETVillarrealvsAstana
14:45 ETHull CityvsLokeren
14:45 ETInter MilanvsStjarnan
14:45 ETTottenham HotspurvsAEL Limassol
14:45 ETNacionalvsDinamo Minsk
15:00 ETClub BruggevsGrasshoppers
15:00 ETLegia WarsawvsFK Aktobe
15:00 ETDinamo ZagrebvsPetrolul Ploiesti
16:15 ETRio AvevsIF Elfsborg
 

Group Stage

Jueves 18 Septiem...Group Stage /Week 9
12:00 ETFK QarabagvsSt. EtienneGroup F
13:00 ETMönchengladbachvsVillarrealGroup A
13:00 ETClub BruggevsTorinoGroup B
13:00 ETFC CopenhagenvsHJK HelsinkiGroup B
13:00 ETDinamo ZagrebvsAstra GiurgiuGroup D
13:00 ETRed Bull SalzburgvsCelticGroup D
13:00 ETFK DniprovsInter MilanGroup F
13:00 ETPSV EindhovenvsEstoril PraiaGroup E
13:00 ETPanathinaikosvsDynamo MoscowGroup E
13:00 ETPartizanvsTottenham HotspurGroup C
13:00 ETBesiktasvsAsteras TripolisGroup C
13:00 ETApollon LimassolvsFC ZurichGroup A
15:05 ETEvertonvsVfL WolfsburgGroup H
15:05 ETFiorentinavsGuingampGroup K
15:05 ETNapolivsSparta PragueGroup I
15:05 ETSevillavsFeyenoordGroup G
15:05 ETPAOKvsDinamo MinskGroup K
15:05 ETStandard LiegevsRijekaGroup G
15:05 ETLegia WarsawvsLokerenGroup L
15:05 ETYoung BoysvsSK Slovan BratislavaGroup I
15:05 ETMetalist KharkivvsTrabzonsporGroup L
15:05 ETLillevsFC KrasnodarGroup H
15:05 ETSteaua BucurestivsAaB AalborgGroup J
15:05 ETRio AvevsDynamo KievGroup J
 
Jueves 2 OctubreGroup Stage /Week 10
11:00 ETDynamo MoscowvsPSV EindhovenGroup E
12:00 ETFC KrasnodarvsEvertonGroup H
13:00 ETVfL WolfsburgvsLilleGroup H
13:00 ETGuingampvsPAOKGroup K
13:00 ETFeyenoordvsStandard LiegeGroup G
13:00 ETTrabzonsporvsLegia WarsawGroup L
13:00 ETLokerenvsMetalist KharkivGroup L
13:00 ETSparta PraguevsYoung BoysGroup I
13:00 ETDynamo KievvsSteaua BucurestiGroup J
13:00 ETAaB AalborgvsRio AveGroup J
13:00 ETRijekavsSevillaGroup G
13:00 ETSK Slovan BratislavavsNapoliGroup I
13:00 ETDinamo MinskvsFiorentinaGroup K
15:05 ETVillarrealvsApollon LimassolGroup A
15:05 ETTorinovsFC CopenhagenGroup B
15:05 ETSt. EtiennevsFK DniproGroup F
15:05 ETFC ZurichvsMönchengladbachGroup A
15:05 ETInter MilanvsFK QarabagGroup F
15:05 ETCelticvsDinamo ZagrebGroup D
15:05 ETTottenham HotspurvsBesiktasGroup C
15:05 ETAsteras TripolisvsPartizanGroup C
15:05 ETHJK HelsinkivsClub BruggeGroup B
15:05 ETAstra GiurgiuvsRed Bull SalzburgGroup D
15:05 ETEstoril PraiavsPanathinaikosGroup E
 
Miércoles 22 OctubreGroup Stage /Week 11
12:00 ETMetalist KharkivvsLegia WarsawGroup L
 
Jueves 23 OctubreGroup Stage /Week 11
12:00 ETFC KrasnodarvsVfL WolfsburgGroup H
13:00 ETPAOKvsFiorentinaGroup K
13:00 ETStandard LiegevsSevillaGroup G
13:00 ETTrabzonsporvsLokerenGroup L
13:00 ETYoung BoysvsNapoliGroup I
13:00 ETLillevsEvertonGroup H
13:00 ETSteaua BucurestivsRio AveGroup J
13:00 ETAaB AalborgvsDynamo KievGroup J
13:00 ETRijekavsFeyenoordGroup G
13:00 ETSK Slovan BratislavavsSparta PragueGroup I
13:00 ETDinamo MinskvsGuingampGroup K
15:05 ETMönchengladbachvsApollon LimassolGroup A
15:05 ETVillarrealvsFC ZurichGroup A
15:05 ETTorinovsHJK HelsinkiGroup B
15:05 ETClub BruggevsFC CopenhagenGroup B
15:05 ETRed Bull SalzburgvsDinamo ZagrebGroup D
15:05 ETFK DniprovsFK QarabagGroup F
15:05 ETInter MilanvsSt. EtienneGroup F
15:05 ETCelticvsAstra GiurgiuGroup D
15:05 ETPSV EindhovenvsPanathinaikosGroup E
15:05 ETTottenham HotspurvsAsteras TripolisGroup C
15:05 ETPartizanvsBesiktasGroup C
15:05 ETEstoril PraiavsDynamo MoscowGroup E
 
Jueves 6 NoviembreGroup Stage /Week 12
12:00 ETDynamo MoscowvsEstoril PraiaGroup E
12:00 ETFK QarabagvsFK DniproGroup F
13:00 ETFC CopenhagenvsClub BruggeGroup B
13:00 ETSt. EtiennevsInter MilanGroup F
13:00 ETDinamo ZagrebvsRed Bull SalzburgGroup D
13:00 ETFC ZurichvsVillarrealGroup A
13:00 ETPanathinaikosvsPSV EindhovenGroup E
13:00 ETBesiktasvsPartizanGroup C
13:00 ETAsteras TripolisvsTottenham HotspurGroup C
13:00 ETHJK HelsinkivsTorinoGroup B
13:00 ETApollon LimassolvsMönchengladbachGroup A
13:00 ETAstra GiurgiuvsCelticGroup D
15:05 ETEvertonvsLilleGroup H
15:05 ETVfL WolfsburgvsFC KrasnodarGroup H
15:05 ETFiorentinavsPAOKGroup K
15:05 ETNapolivsYoung BoysGroup I
15:05 ETSevillavsStandard LiegeGroup G
15:05 ETGuingampvsDinamo MinskGroup K
15:05 ETFeyenoordvsRijekaGroup G
15:05 ETLegia WarsawvsMetalist KharkivGroup L
15:05 ETLokerenvsTrabzonsporGroup L
15:05 ETSparta PraguevsSK Slovan BratislavaGroup I
15:05 ETDynamo KievvsAaB AalborgGroup J
15:05 ETRio AvevsSteaua BucurestiGroup J
 
Jueves 27 NoviembreGroup Stage /Week 13
12:00 ETDynamo MoscowvsPanathinaikosGroup E
12:00 ETFC KrasnodarvsLilleGroup H
13:00 ETVfL WolfsburgvsEvertonGroup H
13:00 ETGuingampvsFiorentinaGroup K
13:00 ETFeyenoordvsSevillaGroup G
13:00 ETTrabzonsporvsMetalist KharkivGroup L
13:00 ETLokerenvsLegia WarsawGroup L
13:00 ETSparta PraguevsNapoliGroup I
13:00 ETDynamo KievvsRio AveGroup J
13:00 ETAaB AalborgvsSteaua BucurestiGroup J
13:00 ETRijekavsStandard LiegeGroup G
13:00 ETSK Slovan BratislavavsYoung BoysGroup I
13:00 ETDinamo MinskvsPAOKGroup K
15:05 ETVillarrealvsMönchengladbachGroup A
15:05 ETTorinovsClub BruggeGroup B
15:05 ETSt. EtiennevsFK QarabagGroup F
15:05 ETFC ZurichvsApollon LimassolGroup A
15:05 ETInter MilanvsFK DniproGroup F
15:05 ETCelticvsRed Bull SalzburgGroup D
15:05 ETTottenham HotspurvsPartizanGroup C
15:05 ETAsteras TripolisvsBesiktasGroup C
15:05 ETHJK HelsinkivsFC CopenhagenGroup B
15:05 ETAstra GiurgiuvsDinamo ZagrebGroup D
15:05 ETEstoril PraiavsPSV EindhovenGroup E
 
Jueves 11 DiciembreGroup Stage /Week 14
12:00 ETFK QarabagvsInter MilanGroup F
13:00 ETMönchengladbachvsFC ZurichGroup A
13:00 ETClub BruggevsHJK HelsinkiGroup B
13:00 ETFC CopenhagenvsTorinoGroup B
13:00 ETDinamo ZagrebvsCelticGroup D
13:00 ETRed Bull SalzburgvsAstra GiurgiuGroup D
13:00 ETFK DniprovsSt. EtienneGroup F
13:00 ETPSV EindhovenvsDynamo MoscowGroup E
13:00 ETPanathinaikosvsEstoril PraiaGroup E
13:00 ETPartizanvsAsteras TripolisGroup C
13:00 ETBesiktasvsTottenham HotspurGroup C
13:00 ETApollon LimassolvsVillarrealGroup A
15:05 ETEvertonvsFC KrasnodarGroup H
15:05 ETFiorentinavsDinamo MinskGroup K
15:05 ETNapolivsSK Slovan BratislavaGroup I
15:05 ETSevillavsRijekaGroup G
15:05 ETPAOKvsGuingampGroup K
15:05 ETStandard LiegevsFeyenoordGroup G
15:05 ETLegia WarsawvsTrabzonsporGroup L
15:05 ETYoung BoysvsSparta PragueGroup I
15:05 ETMetalist KharkivvsLokerenGroup L
15:05 ETLillevsVfL WolfsburgGroup H
15:05 ETSteaua BucurestivsDynamo KievGroup J
15:05 ETRio AvevsAaB AalborgGroup J
 

Group Standings

Grupo AGPPTS
Villarreal24
Apollon Limassol23
Mönchengladbach22
FC Zurich21
Grupo BGPPTS
Club Brugge24
Torino24
FC Copenhagen23
HJK Helsinki20
Grupo CGPPTS
Asteras Tripolis24
Besiktas22
Tottenham Hotspur22
Partizan21
Grupo DGPPTS
Celtic24
Red Bull Salzburg24
Dinamo Zagreb23
Astra Giurgiu20
Grupo EGPPTS
Dynamo Moscow26
PSV Eindhoven23
Estoril Praia23
Panathinaikos20
Grupo FGPPTS
Inter Milan26
St. Etienne22
FK Dnipro21
FK Qarabag21
Grupo GGPPTS
Sevilla24
Feyenoord23
Standard Liege23
Rijeka21
Grupo HGPPTS
Everton24
FC Krasnodar22
Lille22
VfL Wolfsburg21